USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Terra Nova Cabo Frio Front Beach Cabo Frio Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Terra Nova Cabo Frio Front Beach Cabo Frio Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Terra Nova Cabo Frio Front Beach

Förhandsbokning
2026-07-31
2026-08-01

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

100

Terra Nova Cabo Frio Front Beach


Hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach ligger inom 4 km från Feira de Artesanato och cirka 20 minuter till fots från casa para temporada. Detta hotell består av 19 rum.

Det tar dig 15 minuter med bil till Cabo Frio flygplats. Sevärdheter i området inkluderar Kyrkan Nossa Senhora dos Remédios (6 km) och Paróquia de Nossa Senhora da Assunção (4,1 km). Gästerna på Terra Nova Cabo Frio Front Beach kan också besöka Nossa Senhora da Guias kapell, som ligger ungefär 10 minuters bilfärd bort.

Rummen har luftkonditionering, samt moderna bekvämligheter som TV med flera kanaler och plattskärms-TV med satellitkanaler. För mer bekvämlighet erbjuds separat toalett och dusch. Badrumsbekvämligheterna inkluderar en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar.

Restaurangen Restaurante Trem Bão dos Mineiros ligger några meter bort från hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach och serverar brasilianska rätter.

  • Lokala sevärdheter
  • Portal da cidade de Arraial do Cabo
    3668 km
  • Little Beach
    4498 km
  • From Gracainha beach
    4995 km
  • Prainha strand
    4792 km
  • Portico de Arraial do Cabo
    4875 km
  • Prainha apto. Temporada
    4781 km
  • Flygplatser
  • Cabo Frio Flygplats
    11 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Wi-Fi

På rummet

  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka

Hotellregler

Incheckning: från 14:00 till 23:59
Utcheckning: senast 12:00

Vanliga frågor

  • Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach?

    Mellan Cabo Frio flygplats och hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach är det 5 km.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach?

    Gästerna på hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach måste checka ut till 12:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach?

    Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach är 91$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach?

    Hotellet Terra Nova Cabo Frio Front Beach erbjuder Superior Trebäddsrum, Superior Fyrbäddsrum och Standard Dubbelrum att välja mellan.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-07-31
2026-08-01

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Terra Nova Cabo Frio Front Beach, Brasilien

16 Avenida Das Flores, Cabo Frio, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © allriodejaneirohotels.com

All rights reserved